Legowisko ortopedyczne dla psa – to może być modne!

Jeżeli myślisz – legowisko ortopedyczne dla psa musi wyglądać jak produkt medyczny, to nic bardziej mylnego. Hectolove jako polski producent tworzy produkty, które wyglądają modnie i pasują do każdego wnętrza, bez znaczenia czy jest ono w stylu klasycznym czy nowoczesnym. Ale czym właściwie jest legowisko ortopedyczne dla psa? Na zewnątrz nie różni się niczym szczególnym od klasycznych legowisk dla psów, dlatego spokojnie wybierając takie legowisko na pierwszy rzut oka stwierdzić, czy dane legowisko w istocie ortopedycznym jest. Magia dzieje się, jak zawsze w tego typu produktach, w środku. Zaglądając do wnętrza tego typu posłania, rzeczą która wyróżnia je na tle innych jest materac ortopedyczny dla psa. Warto tutaj zaznaczyć, że powinien to być pełnowymiarowy materac z pianką Visco od góry. Bardzo często producenci legowisk stosują jako wypełnienie poszarpany granulat pianki Visco, która nie posiada żadnych właściwości ortopedycznych. Jeżeli nie masz pewności, jakie wypełnienie zostało zastosowane w legowisku, warto zapytać sprzedawcę o więcej informacji dotyczących wypełnienia legowiska. 

Materac ortopedyczny dla psa – prosta forma, cudowne właściwości

Najprostszą formą legowiska ortopedycznego dla psa jest klasyczny materac ortopedyczny dla psa. W Hectolove do dyspozycji mamy dwa modele takich materacy. Prostą formę materaca posiada model Nuvola. Występuje on w kilku kolekcjach kolorystycznych, dlatego poza ortopedycznymi właściwościami można dobrać odpowiedni kolor posłania w zależności od wnętrzarskich potrzeb. Do dyspozycji jest kolekcja Ross, kolory nawiązujące do natury jak błękit morza, zielony mech czy niebiański granat. Kolekcja Autumn nawiązująca do jesiennych kolorów, jak ciemne szarości czy głęboka butelkowa zieleń. Kolekcje Expressive i Vivo to tkaniny stworzone dla psów, które uwielbiają ekstremalne harce na legowisku. To tkaniny wysoko odporne na zadrapania i zaciągnięcia. Szczególnie sprawdzają się w momencie, gdy pies przed spaniem lubi sobie “wykopać” dziurę w posłaniu. Drugim jest materac ortopedyczny dla psa o nazwie Smart. To prosta konstrukcja zawierająca dodatkowo poduszkę, na której pies może oprzeć głowę podczas swobodnego leżenia. Model ten występuje w kolekcji Ross, która jest obecnie najpopularniejszą kolekcją kolorów w Hectolove.

Klasyczna bryła legowiska ortopedycznego dla psa – z boczkami może być wygodniej!

Jeżeli myślimy o legowisku dla psa, pamiętajmy nie tylko o komforcie naszego pupila, ale także o jego upodobaniach. Legowisko ortopedyczne dla psa o nazwie Cuddle to model skrojony na potrzeby psów, które uwielbiają oprzeć głowę o boczki legowiska. Korytkowa forma tego modelu sprawia, że znajduje on bardzo wielu psich zwolenników. Podobnie jak materac ortopedyczny dla psa Nuvola, model Cuddle występuje w kolekcjach kolorystycznych Ross, Autumn, Expressive i Vivo. Dzięki systemowi walizkowego odpinania, model ten charakteryzuje się łatwością w utrzymaniu w czystości. Można osobno rozpiąć i wyprać samo korytko, lub rozpiąć materac ortopedyczny dla psa, wyjąć i wyprać samo poszycie do niego. Jest to szczególnie porządana cecha dla właścicieli estetów, ceniących sobie zachowanie legowiska ortopedycznego dla psa w należytej czystości. 

Legowisko ortopedyczne dla psa na nóżkach

Teraz design w najczystszej postaci. Zastanawiałaś się kiedyś nad legowiskiem dla psa, które poza zdrowotnymi właściwościami będzie zachwycało ciekawym designem? Takim rozwiązaniem jest właśnie legowisko ortopedyczne dla psa na nóżkach. Poza ciekawym designem, takie legowisko spełnia dodatkowo dwie funkcje. Pierwsza, którą pokocha nasz pies, to wysokość na jakiej leżeć będzie nasz pies. Czworonogi uwielbiają legowiska na podwyższeniu, gdzie mają do dyspozycji punkt obserwacyjny. To sprawia, że takie posłanie jest jeszcze bardziej atrakcyjne. Znasz przecież sytuację, że pies wskakuje na kanapę. To właśnie potrzeba bycia na wysokości. Drugą, często niedocenianą opcją, którą z kolei pokocha właściciel, jest łatwość w utrzymaniu czystości przestrzeni pod legowiskiem. Z łatwością bowiem pod takie legowisko ortopedyczne dla psa wjedzie robot sprzątający, czy wyślizgnie się rura od odkurzacza. To sprawia, że esteci pokochają tego typu rozwiązania. Hectolove dysponuje dwoma modelami, gdzie legowisko ortopedyczne dla psa jest na podwyższeniu. Model Duo to klasyczny, drewniany stelaż na prostych, ponadczasowych kształtem nóżkach. Model Loft z kolei to propozycja dla ludzi ceniących sobie loftowe wzornictwo. stelaż do tego modelu został wykonany z metalu. Obydwa modele posiadają podwyższenie na 10 centymetrów, dlatego z łatwością wjedzie pod nie większość robotów automatycznych dostępnych na rynku.

Co wybrać? Materac ortopedyczny dla psa kontra legowisko ortopedyczne dla psa

Jest to nie lada orzech do zgryzienia dla każdego posiadacza psa. Wybór pomiędzy materacem a zwykłym legowiskiem to nie tylko kwestia naszego upodobania, ale w dużej mierze naszego psa. Wyżej wspomniałem, że warto sprawdzić jakie upodobania ma nasz pies. Niektóre czworonogi uwielbiają legowisko ortopedyczne dla psa z poduszką, dlatego warto zastanowić się nad modelami o korytkowej bryle, jak np. Cuddle. Kompromisem, zarówno cenowym jak i między materacem a legowiskiem dla psa, jest materac ortopedyczny dla psa z poduszką, np. model Smart który jest dostępny w ofercie Hectolove jako jedna z najpopularniejszych i najbardziej rozchwytywanych ofert. Smart w tym wypadku jest wyborem win win – nasz pupil otrzymuje legowisko ortopedyczne dla psa – bo posiada poduszkę do oparcia głowy, dostaje także materac ortopedyczny dla psa – poduszkę można w każdej chwili odczepić na rzep. Ty jako właściciel otrzymujesz atrakcyjne cenowo legowisko. Planeta Ziemia otrzymuje zdrowy oddech – model Smart w Hectolove jest wytwarzany z tkanin z recyklingu butelek PET. Najlepsze rozwiązania dla psa, człowieka i Planety!

TOP